تبلیغات
تبلیغاتاختلافات زناشویی و روشهای ساده برای حل آن : اختلافات زناشویی بخش جدایی ناپذیر در زندگی زناشویی هستند و به خودی خود برای روابط زناشویی خطرناک نیستند . آنچه می تواند خطرناک باشد نحوه مواجهه همسران با اختلافاتشان است . اگر اختلافات زناشویی به درستی حل نشوند میتوانند روابط زناشویی را دچار بحران های جدی کنند . اختلافات زناشویی مداوم بسیار خسته کننده و فرساینده هستند و ممکن است روابط زناشویی و روابط جنسی  شما را تحت شعاع قرار دهند .

ابرهای توفانی از راه رسیده اند و نزدیک است باران بگیرد . نترسید : هنوز خیلی دیر نشده . تاکتیک اساسی و مهم برای اجتناب از بارش سیل آسای اختلافات زناشویی در روابط زناشویی عملکرد سریع و منطقی است . وقتی احساسات اوج می گیرند خیلی سخت می توانید جلو خود را بگیرید تا به سراغ سبک دعوای همیشگی خود نروید   اما به یاد داشته باشید که هدف شما در روابط زناشویی تغییر دادن الگوهای رفتاری منفی گذشته و تبدیل شدن به یک مذاکره کننده است . بنابراین نباید کوتاه بیایید . باید بر هدف خود که حفظ و بهبود روابط زناشویی است پافشاری کنید و نگذارید همسرتان پای شما را به دعوا باز کند .

بنابراین برای حل اختلافات زناشویی و موفقیت در روابط زناشویی  می توانید روش های زیر را بکار گیرید :

۱- تغییر مسیر:

یکی از روش های حل اختلافات زناشویی تغییر مسیر گفتگو  است . اگر می بینید خودتان یا همسرتان برای دعوا بُراق شده اید اما حس می کنید این قضیه ارزش قهر کردن را ندارد ، کاردیگری بکنید . تاکتیک های تغییر مسیر شامل موارد زیر هستند :

بذله گویی :یک جوک تعریف کنید ، چیزی خنده دار بگویید و یا به خودتان و شرایط موجود بخندید .

تغییر موضوع : درباره ی کار صحبت کنید ، ماجرایی را تعریف کنید ، تصمیم بگیرید برای عصرانه چه بخوید یا فردا کجا بروید – هر چیزی که تمرکز بحث را ازموضوع اولیه منحرف و برزمینه های مشترک معطوف می کند .
تمرکز برچیزی مثبت :درباره ی چیزی حرف بزنید که واقعاً در مورد روابط زناشویی یا موقعیت خود دوست دارید . مثلاً اگر هر لحظه ممکن است در ماشین بر سر مسیرها دعوایتان شود بگویید چقدر خوب است که آدم یک روز با همسرش برود بیرون و چقدر ذوق دارید که زودت ربه مقصد برسید .
کاربرد ایما و اشاره :گفتن چیزی که مربوط به روابط جنسی باشد می تواند فوراً تنش را برطرف کند و شما رادوباره به عنوان زن و شوهر متمرکز کند . ممکن است تکراری و بی مزه به نظر آید ، اما شاید حتی گفتن جمله ی قدیمی « وای ، وقتی عصبانی هستی چه خواستنی می شی ! » مفید واقع شود .

 ۲- به تعویق انداختن :

خیلی جدی فکر کنید که آیا الان وقت مناسبی برای گفتگوی سازنده هست یا نه . در اکثر موارد ، به تعویق انداختن گفتگو تا زمانی که هر دو کمی آرام تر شده باشید گزینه ای مطمئن تربرای حل اختلافات زناشویی است . اگر یکی یا هر دوی شما به حدی عصبانی هستید که حتی نمی توانید بر سرزمان مناسب تر برای گفتگو بحث کنید فقط بپذیرید که الان وقتش نیست . پس از توافق برای به تعویق انداختن بحث ، دو گزینه پیش رویتان است :

از نوعی تاکتیک تغییر مسیر استفاده کنید تا دوباره به حالت عادی بازگردید .

تقاضای « تایم اوت » کنید . تایم اوت بهترین راه برای پیشگیری از افزایش تنش و کاستن اختلافات زناشویی  است . همچنین تایم اوت گرفتن می تواند به هر دوی شما فرصت دهد به موقعیت موجود فکر کنید و ببینید چطور می توان دوستانه مشکل را حل کرد . اگر شرایطتان به گونه ای است که نمی توانید از لحاظ فیزیکی از هم فاصله بگیرید ( مثلاً سوار ماشین و در حال مسافرت هستید ) ، دست کم می توانید توافق کنید که برای مدتی ساکت بمانید و به هم فرصت و امکان فکر کردن بدهید .

۳- تخلیه :

روش دیگر برای حل اختلافات زناشویی تخلیه احساسات خود است . گاهی اوقات نگه داشتن امواج خروشان احساس در دورن خود اجتناب از یک بگومگوی حسابی ، تخیله است . به این معنا که به هر کدام از شما مقداری زمان – مثلاً حدود بیست دقیقه – داده شود تا بدون وقفه احساسات خود را مطرح کنید . در پایان بیست دقیقه نقش عوض می شود ونفر دوم بیست دقیقه برای بیان احساساتش فرصت دارد . هدف این است که بتوانید احساسات عذاب آور را از درون خود بیرون بریزید نه اینکه مسئله را حل کنید . بنابراین وقتی دل هر دوتان خنک شد و حرف هایتان را از زدید توافق می کنید که بعد از مدتی با آرامش درباره ی این مشکل صحبت کنید .

اگر شماهر چه در توان دارید انجام می دهید تا جلوی اختلافات را در روابط زناشویی  بگیرید اما همسرتان نمی خواهد یا نمی تواند همکاری کند ، سعی کنید هر جور شده برای خود تایم اوت بگیرید . به همسرتان بگویید که دوست ندارید دعوا کنید و توافق کنید بعداً وقتی هر دو آرام تر شدید با هم صحبت کنید . تکنیک های  بالا می توانند موجب موفقیت در روابط زناشویی شوند .

+ نوشته شده توسط آ ر مــــان در جمعه، ۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲:۵۵ قبل از ظهر، ۸۶ بازدید ، بدون دیدگاه
موضوعات: موضوعات زناشویی و جنسی
برچسب‌ها: اختلاف در روابط زناشویی، روابط جنسی، اختلافات زناشویی، زناشویی، حفظ و بهبود روابط زناشویی
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha